parkilinowe.pl

O nas

Projekt Outdoor to firma polsko-czeska o międzynarodowym charakterze, będąca liderem branży parków linowych w Europie środkowej. Parki linowe to nasza pasja, która przerodziła się w pracę przynoszącą nam wiele satysfakcji. Prowadzimy 10 własnych centrów linowych. W Czechach i na Słowacji znane są pod marką PROUD, LANACEK, a w Polsce jako TROLLANDIA i ZOOLANDIA. Jest to największa sieć parków linowych w Polsce.

Parki linowe to wspaniała forma spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę leku wysokości.

Park linowy to wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach lub palach. Bawić się tu mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci od 8 roku życia.

Systemy naszych parków linowych zostały zaprojektowane i stworzone w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.

Czekają na Was stacje składające się z mostów, kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów: na drabince, trapezie czy na deskorolce.

W roku 2009 wprowadziliśmy na rynek nowy produkt - mini parki linowe które funkcjonują pod nazwą Zoolandia. Są to centra linowe przeznaczone dla dzieci od 3 roku życia. Jest to system różnego rodzaju przeszkód (kacze łapy, tunele, ruchome mostki, pajęczyny) zawieszonych na drzewach lub palach na niewielkiej wysokości. Zabezpieczeniem są siatki zawieszone bezpośrednio pod przeszkodami.Bezpieczeństwo

Nasze parki są budowane według międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT ( Ropes Course Construction Standards, 2004). Jesteśmy członkami Europejskiego Stowarzyszenia Parków Linowych ERCA ( European Ropes Course Association ). Każdy park podlega corocznym rewizjom bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy. Wykorzystujemy sprzęt dedykowany do użytku w parkach linowych.
Goście przed wejściem do parku linowego zostają wyposażeni w atestowany sprzęt asekuracyjny: uprzęże pełne, lonże, karabinki, rolkę, kask. Następnie instruktor wyjaśnia zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazuje, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Uczestnicy powtarzają prezentowane czynności, a instruktor eliminuje ewentualne błędy. System asekuracji jest łatwy do opanowania, a jego prostota polega na wykonywaniu każdorazowo przy pokonywaniu kolejnej stacji tych samych czynności.
Po ukończeniu szkolenia instruktor dopuszcza osoby do wejścia na wysokie przeszkody trasy parku linowego. I tu również stosujemy specjalistyczne zabezpieczenie, które chroni przed upadkiem podczas wchodzenia po drabinie. Podczas programu dla grup uczestnicy muszą stosować się do zasady „podwójnej kontroli”, czyli samemu sprawdzają swoją asekurację i jednocześnie sprawdza ją ich partner. Uczestnicy pokonują przeszkody pod nadzorem instruktorów, którzy pomagają w prawidłowym przejściu trasy. W każdym momencie uczestnik może wezwać instruktora prosząc o pomoc lub o ewakuacje z trasy.

System asekuracji, który stosujemy w naszych parkach umożliwia uczestnikom pokonania każdej przeszkody. W przypadku jakichkolwiek trudności uczestnik może zawisnąć na przeszkodzie i bez większych trudności przeciągnąć się do kolejnego stanowiska. Odpowiednia wysokość lin asekuracyjnych w stosunku do pokonywanej przeszkody oraz długość lonż powoduje, iż cała asekuracja jest ponad głową uczestnika i nie przeszkadza w pokonywaniu przeszkód. Wszystkie stanowiska przygotowane są w taki sposób, aby osoba nie dotykała rękoma lin stalowych. Dlatego w naszych parkach nie stosujemy rękawiczek ochronnych, a nasi goście nie są narażeni na otarcia naskórka dłoni.

System wpinania każdorazowo dwóch karabinków w rolkę podnosi również poziom bezpieczeństwa, ponieważ w celu wpięcia lub wypięcia karabinka uczestnik musi użyć dwóch rąk jednocześnie. Ograniczamy tym samym najpoważniejsze zagrożenie, jakim jest wypięcie jednocześnie dwóch karabinków z asekuracji. Te wszystkie przemyślane działania służą podniesieniu komfortu oraz bezpieczeństwa uczestników parków linowych. Posiadają one aprobatę Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Linowych.

Zapraszamy na aktywną zabawę do naszych parków linowych.